آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

چرا مردان، بیشتر از زنان سرطان می گیرند؟

چرا مردان، بیشتر از زنان سرطان می گیرند؟

محققان بین المللی در پژوهشی که برای شناخت بهتر سرطان انجام داده اند، متوجه شده اند دلایلی فراتر از عوامل صرف محیطی برای بیشتر مبتلاشدن مردان به سرطان نسبت به زنان وجود دارد.

میزان بیشتر انواع سرطان، در مردان به دلایل نامشخصی بیشتر از زنان است. نتایج یک مطالعه اخیر که توسط انتشارات وایلی منتشر شده است، نشان می‌دهد که علت این امر احتمالا بیشتر ناشی از تفاوت‌های بیولوژیکی مربوط به جنسیت است تا تفاوت‌های رفتاری مربوط به سیگار کشیدن، مصرف الکل، رژیم غذایی و سایر عوامل مشابه.

چرا مردان، بیشتر از زنان سرطان می گیرند؟

درک دلایل تفاوت های جنسیتی در بروز خطر سرطان می تواند اطلاعات مهمی را برای بهبود پیشگیری ها و درمان این بیماری به ما ارائه دهد. به گزارش سیناپرس، در همین زمینه، محققان بین الملل به رهبری انستیتوی ملی سرطان آمریکا تفاوت‌ها در خطر ابتلا به سرطان را برای ۲۱ نوع مختلف از این بیماری در بین حدود ۱۷۰ هزار مرد و ۱۲۰ هزار زن بالغ ۵۰ تا ۷۱ ساله در بین سال های ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۱ بررسی کرده اند.

طبق یافته ها، در این مدت، ۱۷۹۵۱ سرطان جدید در مردان و ۸۷۴۲ مورد در زنان ایجاد شد. بروز سرطان تیروئید و کیسه صفرا در مردان کمتر از زنان بود، اما خطرات بروز آن در سایر نقاط آناتومیک در مردان ۱.۳ تا ۱۰.۸ برابر بیشتر از زنان بود.

به گزارش سیناپرس، همچنین بیشترین افزایش خطر در مردان برای سرطان مری (خطر ۱۰.۸ برابر بیشتر)، حنجره (خطر ۳.۵ برابر)، قلب و معده (۳.۵ برابر بیشتر) و مثانه (۳.۳ برابر بیشتر) مشاهده شد.

طبق این بررسی ها، مردان حتی پس از تطبیق با طیف وسیعی از رفتارهای پرخطر نیز احتمال بیشتری را برای ابتلا به اکثر سرطان‌ها نشان دادند.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که تفاوت‌های بیولوژیکی بین جنسیت‌ها، مانند تفاوت‌های فیزیولوژیکی، ایمنی‌شناسی، ژنتیکی و سایر موارد، نقش عمده‌ای در استعداد بیشتر ابتلا به سرطان مردان در مقابل زنان بازی می‌کنند.

چرا مردان، بیشتر از زنان سرطان می گیرند؟

به گفته مجریان این تحقیق، نتایج ما نشان می دهند تفاوت هایی در بروز سرطان وجود دارد که تنها با قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی توضیح داده نمی شوند. این موضوع نشان می دهد که تفاوت های بیولوژیکی ذاتی بین مردان و زنان وجود دارد که بر استعداد ابتلا به سرطان در آن ها تأثیر می گذارند.

این موضوع باعث شده که دانشمندان خاطرنشان کنند که لازم است یک رویکرد چند وجهی برای رسیدگی به تفاوت‌های جنسیتی در خطر ابتلا به سرطان وجود داشته باشد.

آن ها می گویند: از لحاظ استراتژیک، جنسیت افراد بایستی به عنوان یک متغیر بیولوژیکی مهم در کل زنجیره سرطان از پیش‌بینی خطر و پیشگیری اولیه گرفته تا غربالگری، پیشگیری ثانویه و درمان سرطان و همچنین مدیریت بیمار اعمال شود.

به گزارش سیناپرس، این یافته ها که دید دانشمندان را برای مقابله بهتر با بیماری سخت و عمدتا کشنده سرطان بازتر می کنند، در نشریه معتبر CANCER، مجله معتبر انجمن سرطان آمریکا منتشر شده اند.بهداشت نیوز

بازدیدها: ۰

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

میخای از اینستاگرام درآمد های میلیونی کسب کنی ؟ 

بزن رو تصویر زیر و کسب درآمد رو یاد بگیر !!!!!

 

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

00 خوردن روزانه آسپرین با بدن چه می کند؟

خوردن روزانه آسپرین با بدن چه می کند؟

به تازگی پزشکان می گویند مصرف روزانه آسپرین باید متوقف شود زیرا می تواند عوارضی …

2 واکسن پرطرفدار کرونا از سبد واکسیناسیون حذف شد

۲ واکسن پرطرفدار کرونا از سبد واکسیناسیون حذف شد

۲ واکسن پرطرفدار کرونا از سبد واکسیناسیون حذف شد رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با …

ضعیف بودن مچ دست نشانه چه مشکلاتی است ؟ هشدار!!!

ضعیف بودن مچ دست نشانه چه مشکلاتی است ؟ هشدار!!!

ضعیف بودن مچ دست نشانه چه مشکلاتی است ؟ هشدار!!! کارشناسان از مدت‌ها پیش هشدار …

روش های درمان دل درد به صورت طبیعی

روش های درمان دل درد به صورت طبیعی در خانه تضمینی

معده درد یکی از مشکلاتی است که هر فردی در طول زندگی حداقل یک بار …

روش های جلوگیری از ابتلا به کرونا + حتما ببین

روش های جلوگیری از ابتلا به کرونا + داروی جلوگیری

به نظر می رسد اثر محافظتی رژیم غذایی در برابر کووید برای کسانی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی