آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

هزاران کیف پول سولانا در حمله چند میلیون دلاری هک و تخلیه شدند

هزاران کیف پول سولانا در حمله چند میلیون دلاری هک و تخلیه شدند

به گزارش اینستا جوکار به نقل از makeuseof هزاران کیف پول سولانا در یک سوء استفاده  منجر به سرقت میلیون ها دلار شده است.

هزاران کیف پول رمزنگاری سولانا در یک سوء استفاده ناشناخته در معرض خطر قرار گرفته و از منابع مالی خارج شده اند. این حمله گسترده منجر به از دست دادن میلیون ها دلار شده است.

هزاران کیف پول سولانا یک شبه تخلیه شد

در یکی دیگر از اکسپلویت های رمزنگاری، حدود ۸۰۰۰ کیف پول سولانا توسط یک حزب مخرب ناشناس هدف قرار گرفته و یک شبه تخلیه شده است. این سوء استفاده در روز سه‌شنبه، ۲ آگوست، با سرقت سولانا، توکن‌های مبتنی بر Solana و NFT به ارزش بین ۵ تا ۸ میلیون دلار انجام شد.

طیفی از کیف پول‌های نرم‌افزاری مختلف موبایل و افزونه، از جمله TrustWallet، Solflare، و Slope مورد هدف قرار گرفتند که همگی ارائه‌دهندگان معتبر و قابل اعتمادی هستند.

کیف پول‌های نرم‌افزاری مورد هدف همگی نوعی اتصال به اینترنت داشتند که موج از راه دور هک‌ها را تسهیل می‌کرد. در زمان نگارش این مقاله، به نظر می رسد هیچ کیف پول سخت افزاری در این حمله تخلیه نشده است. همچنین تأیید شده است که کد منبع Solana مورد سوء استفاده قرار نگرفته است، اما نرم افزار ارائه دهندگان کیف پول مختلف تحت تأثیر قرار گرفته است.

طرف مخربی که این حمله را انجام داد، به نحوی توانایی امضا و پردازش تراکنش‌های کیف پول‌های مورد نظر را داشت و از طرف صاحبان کیف پول قانونی بدون اطلاع آنها اقدام می‌کرد. این نشان می دهد که این حمله شامل سرقت کلیدهای خصوصی قربانیان به منظور تأیید تراکنش ها از کیف پول آنها است.

هزاران کیف پول سولانا در حمله چند میلیون دلاری هک و تخلیه شدند

اگرچه ابتدا تصور می شد که تنها دارایی های سولانا در این حمله به سرقت رفته است، اما مشخص شد که USD Coin (USDC) نیز به سرقت رفته است. جاستین بارلو، سرمایه گذار Solana Ventures، اندکی پس از حمله توییت کرد که وی همچنین دارایی USDC خود را تخلیه کرده است.

بارلو همچنین در نظرات همان توییت ادعا کرد که کیف پول TrustWallet و Slope او هر دو هدف حمله قرار گرفته اند. این سرقت اضافی احتمالاً با سازگاری USD Coin با بلاک چین Solana امکان پذیر شده است.

سولانا نسبتاً در مورد این حمله بزرگ صحبت کرده است و در توییتر اعلام کرده است که تحقیقات در حال انجام با مشارکت چندین طرف در مورد این حادثه در حال انجام است.

با این حال، در زمان نگارش این مقاله، پویایی دقیق حمله مشخص نیست. اما سولانا همچنین در توییتر اعلام کرده است که کاربران اکنون باید سعی کنند از کیف پول های سخت افزاری برای محافظت موثرتر از کلیدهای خصوصی و وجوه خود استفاده کنند.

جرایم سایبری در سال‌های اخیر در سراسر صنعت کریپتو رواج یافته است، به طوری که مردم مقادیر زیادی پول را در سوء استفاده‌های پیچیده از دست می‌دهند. به همین دلیل است که اکنون مهم است که از دارایی ها و داده های خود تا حد امکان محافظت کنید تا قربانی یک جنایت رمزنگاری نشوید.

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

فیلترینگ واتساپ کی برداشته می شود؟

فیلترینگ واتساپ کی برداشته می شود؟

به دنبال تشدید ناآرامی ها و اغتشاشات در بسیاری از مناطق کشور که همچنین خسارت …

فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ کی رفع میشود ؟

فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ کی رفع میشود ؟

تجربه فیلتیرینگ در ایران می‌گویند پلتفرم‌های فیلترشده، رفع فیلتر نمی‌شود. مانند تلگرام، که هر چند …

زمان دقیق رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ

زمان دقیق رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ

به گزارش اینستا جوکار و به نقل از  خبرگزاری دیلی فوتبال؛ منابع خبری در توییتر …

وب استور گوگل کروم

فیلتر شدن وب استور گوگل کروم

وب استور گوگل‌‌کروم از دسترس کاربران ایرانی خارج شد. از ساعاتی پیش دسترسی کاربران ایرانی …

خطر از دسترس خارج شدن حساب های اینستاگرام بعد از فیلترینگ

خطر از دسترس خارج شدن حساب های اینستاگرام بعد از فیلترینگ

​در پی فیلتر اینستاگرام، کاربران ایرانی مجبور به استفاده از نرم افزار های فیلترشکن برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی