آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

شارژ ایرانسل و و آشنایی با نحوه وارد کردن کد شارژ ایرانسل یکی از موضوعاتی است که همواره توسط مشترکین سیم کارت های اعتباری این اپراتور پرسیده می شود. در واقع اینکه چگونه شارژ ایرانسل را وارد کنیم برای مشترکین ایرانسل به ویژه آن دسته از مشترکینی که به تازگی سیم کارت خود را تهیه کرده اند، سوال بسیار مهمی است. شما می توانید به روش های مختلفی مثل کد شارژ ایرانسل، خرید کارت شارژ و… فرآیند مربوط به شارژ ایرانسل را دنبال نمایید و سیم کارت خود را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم شارژ نمایید. به همین دلیل نیز در این آموزش  تصمیم گرفتیم به بررسی نحوه شارژ کردن سیم کارت ایرانسل بپردازیم تا با آشنایی کامل با روش های شارژ ایرانسل بتوانید به بهترین نحوه ممکن در زمان نیاز سیم کارت خود را شارژ کرده و مورد استفاده قرار دهید. پس اگر شما نیز به دنبال یک آموزش مناسب برای یادگیری روش های مختلف شارژ ایرانسل هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شارژ ایرانسل اعتباری

ایرانسل دومین اپراتور برتر در کشور شناخته می شود که در زمانی کوتاه توانسته است مشترکین زیادی را پیدا کند. موضوعی که گاهاً برای مشترکین جدید یا حتی قدیمی سیم کارت های اعتباری این اپراتور مطرح می شود این است که چگونه شارژ ایرانسل را وارد کنیم؟ به دلیل اهمیت بالای پاسخ این سوال تصمیم گرفتیم در ادامه این آموزش به بررسی روش های مختلف خرید شارژ ایرانسل و نحوه وارد کردن کد شارژ ایرانسل بپردازیم. بدین ترتیب شما با روش های مختلف موجود آشنا شده و می توانید برحسب نیازتان سیم کارت اعتباری خود را به صورت مستقیم یا غیرمستقیم شارژ کرده و مورد استفاده قرار دهید.

نحوه شارژکردن سیم کارت ایرانسل

به طور کلی برای شارژ ایرانسل شما می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید و به یک روش خاص محدود نیستید. همین تنوع و ارائه روش های مختلف شارژ سیم کارت ایرانسل در نهایت باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی و در سریع ترین حالت ممکن سیم کارت خود را شارژ نمایید. برخی از اصلی ترین روش ها عبارت است از:

 • خرید شارژ ایرانسل از سایت ایرانسل
 • شارژ ایرانسل با برنامه
 • کد دستوری شارژ ایرانسل
 • رمز شارژ ایرانسل

در ادامه نحوه شارژ ایرانسل با استفاده از روش های عنوان شده را به شما آموزش خواهیم داد.

۱. خرید شارژ ایرانسل از سایت ایرانسل

خرید شارژ ایرانسل از وب سایت ایرانسل اولین روشی است که قصد داریم در این آموزش به آن بپردازیم. برای استفاده از این آموزش شما باید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

در گام اول لازم است از طریق دکمه زیر وارد صفحه خرید شارژ ایرانسل شوید.

خرید شارژ ایرانسل

 1. حال در گام بعدی باید در فیلد شماره تلفن همراه موجود، شماره خود را وارد کرده و بعد از انتخاب مبلغ مورد نظرتان، روی دکمه انتخاب بانک و پرداخت کلیک کنید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. در نهایت به راحتی به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد و کافی است اطلاعات کارت خود را در فیلدهای تعیین شده وارد کرده و روی دکمه پرداخت کلیک کنید تا فرآیند پرداخت با موفقیت به اتمام برسد.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

۲. شارژ کردن سیم کارت ایرانسل با برنامه ایرانسل من

دومین روشی که می توانید از آن برای شارژ ایرانسل اعتباری استفاده نمایید، اقدام از طریق برنامه ایرانسل من است. در صورت تمایل به استفاده از این روش شما باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا باید برنامه ایرانسل من را از پلی استور گوشی تلفن همراه خود یا وب سایت رسمی ایرانسل دانلود کنید.
 2. حال بعد از نصب برنامه زمان آن می رسد که همانند تصویر زیر در صفحه اصلی روی دکمه افزایش اعتبار را لمس نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. سپس زمان آن می رسد تا از میان گزینه های موجود، مبلغ شارژ ایرانسل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. پس از آن یک پیغام به صورت پاپ آپ به شما نشان داده می شود که باید گزینه پرداخت از طریق کارت بانکی را انتخاب نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. اکنون لازم است بانک ارائه دهنده درگاه پرداخت مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید تا وارد صفحه پرداخت شوید

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. در نهایت به صفحه پرداخت هدایت خواهید شد که در این صفحه لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و سپس با لمس دکمه پرداخت فرآیند خرید شارژ ایرانسل مورد نظر خود را به اتمام برسانید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

۳. کد خرید شارژ ایرانسل

سومین روشی کاربردی برای خرید شاژ ایرانسل ، استفاده از کد دستوری #۱* است. با استفاده از این کد دستوری شما می توانید به راحتی مبلغ شارژ ایرانسل مورد نظر خود را تهیه و سیم کارتتان را به صورت مستقیم شارژ نمایید. برای این منظور شما باید:

 1. در اولین گام شما باید وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و سپس کد دستوری #۱* را شماره گیری نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. حال در گام بعدی باید در فیلد موجود عدد ۱ را که مربوط به خرید شارژ می باشد را وارد کرده و روی گزینه Send را لمس نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. سپس در مرحله بعد از شما پرسیده می شود که قصد خرید چه شارژ چه اپراتوری را دارید که برای خرید شارژ ایرانسل باید عدد ۱ را وارد کرده و مجددا گزینه Send را انتخاب کنید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. حال زمان آن می رسد تا نوع شارژ خود را تعیین کنید که برای خرید شارژ مستقیم ایرانسل باید عدد ۱ را وارد کرده و سپس روی گزینه Send را لمس نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. در مرحله بعد از فرآیند خرید شارژ ایرانسل با کد دستوری لازم است شماره تلفن خود را وارد کنید که در صورتی که با خطی که قصد دارید آن را شارژ کنید فرآیند را دنبال کرده باشید، شماره به صورت پیش فرض نمایش داده می شود و تنها لازم است مجددا عدد ۱ را وارد کرده و گزینه Send را انتخاب نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. اکنون زمان آن می رسد تا عدد مربوط به مبلغ شارژ مورد نظر خود را وارد کرده و سپس مجددا گزینه Send را انتخاب نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. حال کافی است در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد نمایید. اگر پیش تر از طریق کد دستوری #۱* خرید شارژ انجام داده اید، کارت بانکیتان به صورت پیش فرض نمایش داده می شود و باید تنها عدد قرار گرفته در کنار آن را وارد نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. در ادامه لازم است تعیین نمایید که قصد دارید از رمز دوم سیم کارتتان استفاده نمایید یا اینکه می خواهید درخواست رمز پویا داشته باشید. عدد مربوط به گزینه مورد نظر را وارد کرده و روی دکمه Send کلیک نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. در نهایت رمز دوم یا رمز پویا دریافتی را در فیلد مشخص شده وارد کرده و گزینه Send را انتخاب نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

 

 1. در آخر نیز از شما می خواهند که فرآیند خرید شارژ ایرانسل مورد نظر خود را تایید نمایید که برای این منظور نیز باید عدد ۱ را وارد کرده و ارسال نمایید.

شارژ سیم کارت ایرانسل با چند روش کاربردی

۴. کد رمز شارژ ایرانسل

یکی دیگر از روش های شارژ سیم کارت اعتباری ایرانسل، استفاده از کد خرید شارژ ایرانسل است. روش های قبل برای شارژ مستقیم سیم کارت ایرانسل اعتباری مناسب است. اما این روش زمانی مناسب خواهد بود که شما تصمیم ندارید سیم کارت خود را به صورت مستقیم شارژ کنید و قصد دارید رمز شارژ ایرانسل را دریافت کرده و با کد ایرانسل برای شارژ، از آن استفاده نمایید. در ادامه نحوه وارد کردن رمز شارژ ایرانسل را به شما خواهیم گفت:

 1. در ابتدا شما باید رمز شارژ ایرانسل ۱۲ یا ۱۶ رقمی را تهیه نمایید. به صورت معمول برای دسترسی به این رمز می توانید از کارت شارژهای فیزیکی یا کارت شارژ تهیه شده از عابربانک یا دستگاه پوز استفاده کنید.
 2. حال در گام بعدی لازم است وارد شماره گیر گوشی تلفن همراه خود شده و با استفاده از کد #رمز شارژ ۱۶ یا ۱۲ رقمی*۱۴۱* سیم کارت خود را شارژ کنید. در این کد دستوری به جای رمز شارژ ۱۲ یا ۱۶ رقمی باید رمز دریافتی را وارد نمایید.

⚫🔴 نکته: چند ثانیه که منتظر بمانید خواهید دید که سیم کارت شما در صورت صحیح وارد کردن شماره سریال شارژ خواهد شد. در صورتی که مشکلی در شارژ سیم کارت ایرانسل نیز داشتید کافی است با شماره ۷۰۰ از طریق خطوط ایرانسل و شماره گیری ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ از طریق سایر خطور با پشتیبانی ایرانسل تماس گرفته و مشکل خود را با کارشناس پشتیبانی در میان بگذارید.

استعلام باقیمانده اعتبار ایرانسل

بعد از اینکه سیم کارت خود را شارژ کردید حال برای اینکه بدانید اعتبار باقیمانده شارژ ایرانسل شما چقدر است و از باقیمانده شارژ سیم کارت ایرانسل خود مطلع شوید، نیز کافی است کد دستوری #۱*۱۴۱* را از طریق سیم کارت ایرانسل خود شماره گیری کرده و چند لحظه منتظر بمانید تا اعتبار شما اعلام شود.

در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با نحوه استعالم باقیمانده شارژ ایرانسل می توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید.

شارژ شگفت انگیز ایرانسل

شارژ شگفت انگیز ایرانسل این امکان را به شما خواهد داد که با شارژ کردن سیم کارت به این روش بیش از مبلغ روی کارت شارژ دریافت کنید، به شرط آن که این شارژ در طی مدت زمان تعیین شده مصرف شود. برای نمونه، اگر شما شارژ ۵۰۰۰ تومانی را با استفاده از کد دستوری شارژ شگفت انگیز ایرانسل وارد کنید، بیش از ۵۰۰ تومان شارژ خواهید داشت، اما باید این شارژ را طی ۵ روز استفاده کنید، چرا که در صورت گذشت این ۵ روز، شارژ هدیه منقضی و صفر خواهد شد. برای اینکه بتوانید از کد شارژ خریداری شده به صورت شگفت انگیز استفاده کنید کافی است رمز شارژ را با کد #رمز شارژ ۱۲ یا ۱۶ رقمی*۱۴۴* وارد کنید. مشترکین اعتباری ایرانسل می‌توانند بر اساس جدول پایین تا سقف %۲۵ اعتبار هدیه در زمان خرید شارژ دریافت کنند. بدین ترتیب ظرف حداکثر ۲۰ روز، فرصت دارید از اعتبار هدیه خود برای برقراری مکالمه‌، ارسال پیامک و پیام چندرسانه‌ای ایرانسلی و یا استفاده از اینترنت همراه ایرانسل بهره بگیرید. در نظر داشته باشید مبالغ درج شده در جدول زیر به ریال هستند.

مبلغ اصلی شارژ شارژ اولیه میزان شارژ هدیه شارژ دریافتی مدت زمان اعتبار شارژ هدیه (روز)
۵۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۵,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰ ۵
۱۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰ ۱۵,۰۰۰ ۱۱۵,۰۰۰ ۷
۲۰۰,۰۰۰ ۲۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۲۵۰,۰۰۰ ۱۵
۳۰۰,۰۰۰ ۳۰۰,۰۰۰ ۹۰,۰۰۰ ۳۹۰,۰۰۰ ۲۰

در هنگام استفاده از شارژ شگفت انگیز پلکانی ایرانسل لازم است توجه داشته باشید:

 • پس از آن که مهلت استفاده از شارژ شگفت انگیز به پایان رسید، باقیمانده شارژ اصلی همچنان معتبر باقی می‌ماند و تنها شارژ شگفت‌انگیز منقضی می‌شود.
 • برقراری تماس با مرکز تماس ایرانسل (شماره ۷۰۰) با شارژ شگفت انگیز امکان‌پذیر است.
 • امکان استفاده از شارژ شگفت‌انگیز زمان رومینگ میسر نیست.
 • با اعتبار هدیه شارژ شگفت‌انگیز امکان خرید بسته نخواهید داشت.
 • شما می توانید با استفاده از شارژ شگفت انگیز مکالمه کرده و یا تعداد زیادی پیام‌کوتاه و پیام چند رسانه‌ای ارسال کنید و یا از اینترنت همراه استفاده نمایید..

 

شارژ ایرانسل و نحوه خرید شارژ ایرانسل سوالی است که توسط مشترکین این اپراتور مطرح می شود. چرا که آشنایی با نحوه شارژ ایرانسل یکی از موضوعات بسیار مهم است و در صورتی که کاربران سیم کارت های اعتباری نتوانند به شکلی مناسب سیم کارت خود را شارژ نمایند، در نهایت امکان استفاده از خدمات ارائه شده توسط ایرانسل را نیز نخواهند داشت. در همین راستا در این مقاله از  تلاش کردیم تا روش های مختلف شارژ سیم کارت ایرانسل از جمله روش های مربوط به شارژ مستقیم ایرانسل مثل استفاده از کد دستوری شارژ ایرانسل یا روش غیر مستقیم یعنی وارد کردن کد شارژ ایرانسل را به شما آموزش دهیم. میزبان فا مگ 

 

درباره‌ی حسین موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی