آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

روش و ترفند های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

روش و ترفند های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

روش های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

این روزها اینستاگرام یک شبکه ی ارتباطی وسیع است که افراد از طریق آن می‌توانند انواع محتواهای مد نظر خود را به راحتی پیدا کرده و از آن استفاده کنند. پیدا کردن محتوای مد نظر کار آسانی نیست و نمیتوان به راحتی آن را به دست آورد اما یکی از آپدیت هایی که در چند سال اخیر به اینستاگرام اضافه شده هشتگ‌ است. قبل از اینکه بدانیم چطور باید تاپ هشتگ شویم باید با مفهوم هشتگ و مزایای آن آشنا شویم.

هشتگ در اینستاگرام چیست؟

هشتگ‌ یکی از بخش های کاربردی اینستاگرام است که به ما کمک میکند هر موضوعی که به دنبال آن هستیم را بتوانیم به راحتی و در دسته بندی‌های مشخص پیدا کنیم. اینستاگرام این قابلیت را دارد که موضوعات مختلف را در دسته های مختلف جداسازی کرده و در قالب هشتگ به ما نشان دهد.

تاپ هشتگ شدن یعنی چه؟!

اگر دقت کرده باشید در قسمت هشتگ ما سه بخش داریم. بخش recent:که در این بخش تمام پست هایی که اخیرا گذاشته شده با توجه به زمان آپلودشون گفته میشه. بخش reels:در این بخش تمام ریلز هایی که با اون هشتگ گذاشته شده نشون داده میشه. بخش top:در این بخش پست های برتر نشون داده میشه که حالا برای اینکه بتونید جزء پست های برتر باشید نیازه که در دقایق اول واچ‌تایم بالایی بگیرید و برای گرفتن واچ تایم بالا کافیه نکات گفته شده رو رعایت کنید تا شما هم تاپ هشتگ بشید.

استفاده نکردن از هشتگ در پست ها چه معایبی را به دنبال دارد؟

فرض کنید شما یک پست را در صفحه ی اینستاگرامی خود به اشتراک گذاشته و از هیچ هشتگی استفاده نکرده اید و پست شما ویو و بازدید خیلی کمی میگیرد. اما اگر همان پست را با هشتگ منتشر کنید میتوانید ویوی پست خود را منفجر کنید به خصوص اگر آن پست شما تاپ هشتگ شود.

روش و ترفند های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

چطور از هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟!

در نوشته های انگلیسی ما به راحتی میتوانیم قبل از نوشتن کلمه ی مورد نظر علامت هشتگ (#) را گذاشته و سپس آن کلمه را یادداشت کنیم و انواع دسته بندی های مربوط به آن حوزه را مشاهده کنیم. اما اگر بخواهیم زیر پست خود یک‌ هشتگ فارسی را یادداشت کنیم کار به این راحتی ها نیست چرا که اگر نوشته ی ما تنها یک کلمه باشد به راحتی تگ شده و جزء هشتگ ها میشود اما اگر بخواهیم از یک هشتگ چند کلمه ای استفاده کنیم دیگر کار به این راحتی نیست.

برای نوشتن هشتگ های چند کلمه ای باید چه کنیم؟!

لازمه ی نوشتن این‌گونه هشتگ استفاده از (_) underline پس از هر کلمه است. اگر ما بعد از نوشتن هر کلمه از آندرلاین استفاده کنیم نوشته های ما به هم چسبیده و به عبارتی یک واحد میشوند.

مطلب پیشنهادی : روش های جذب فالور واقعی 

هشتگ گذاری در اینستاگرام

ممکن است بارها کلماتی را در اینستاگرام دیده باشید که قبل از آنها از علامت هشتگ استفاده شده و کلمه به رنگ آبی در آمده است و وقتی روی آن میزنید با دنیایی از پست ها و محتواهای مربوط به آن هشتگ رو به رو میشوید. استفاده از هشتگ در پست ها باعث افزایش ویو و تعامل پست شما شده و اینستاگرام پست شما را به افراد بیشتری نشان میدهد. چرا برخی پست ها در بعضی از هشتگ ها همیشه جزء پست های ابتدایی هستند ؟! بعضی اوقات پیش آمده که به مدت چند روز پست ما یا همکار ما جزء پست های ابتدایی یک هشتگ بوده اند.

این موضوع دلایل مختلفی دارد که در ادامه آنها را بررسی میکنیم:

۱.استفاده ی زیاد از آن هشتگ:اگر شما با یک یا چند هشتگ مشخص تعامل بالایی داشته باشید احتمال دیده شدن پست شما در آن هشتگ افزایش پیدا می‌کند.
۲.زمان آپلود پست:اگر شما به تازگی پستی را منتشر کرده باشید آن پست جزء محتواهای اولیه به مخاطب نشان داده میشود.
۳.میزان محبوبیت پست شما:اگر پستی که به اشتراک گذاشته اید لایک،ویو،تعامل و واچ تایم بالایی گرفته باشید احتمال دیده شدن آن زیاد میشود.
۴.میزان استفاده ی مخاطبین از آن هشتگ:اگر هشتگی که از آن در زیر پست خود استفاده کرده اید یک هشتگ پر مخاطب باشد و روزانه میلیون ها بار سرچ شود ویوی پست شما بالا میرود.

روش و ترفند های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

اینکه در هشتگ پست ما جزء پست های اول باشد چه مزیتی دارد؟!

اگر پست شما در هشتگی جزء محتواهای ابتدایی و اول باشد شانس دیده شدن پست شما بیشتر میشود چرا که افراد زیادی فقط روی پست های اول‌ کلیک کرده و آن را می‌بینند و این باعث بالا رفتن آمار پست شما میشود. استفاده از هشتگ‌ در پست ها میتواند سریع تر شما را به مخاطبان اینستاگرام نشان داده و رشد شما را بهبود بخشد. البته استفاده از هشتگ اصول مختلفی دارد که در ادامه به توضیح آنان میپردازیم.

از چه تعداد هشتگ در پست خود استفاده کنیم؟!

استفاده از هشتگ مانند سایر بخش های اینستاگرام الگوریتم و اصول مختص خود را دارد که باید رعایت شود. یکی از این اصول تعداد هشتگ استفاده شده در پست است. حداکثر استفادهٔ هشتگ طبق قوانین اینستاگرام برای هر پست ۳۰تا و برای هر استوری ۱۰تا هست. اگر بیشتر از این تعداد استفاده کنیم کپشن یا کامنت های ما درج نخواهند شد و این به ضرر ما تمام میشود‌. بنابراین سعی کنید از هشتگ های پر بازدید استفاده کنید تا هشتگ هایتان سوخت نشوند. اما اینکه اینستاگرام به ما اجازه ی استفاده از ۳۰هشتگ در پست را داده است دلیل بر این نمیشود که از تمام آنها استفاده کنیم. گاهی یک پست با ۱۳هشتگ ویو و نتایج خوبی میگیرد و گاهی با ۱تا ۵ هشتگ. به طور کلی استفاده از هشتگ نیاز به آزمون و خطا دارد تا شخص پس از آزمون و خطا متوجه شود که برای پیجی که دارد چه تعداد هشتگ مناسب است.

از چه هشتگ هایی در زیر پست خود استفاده کنیم؟!

سعی کنید هشتگ های ترند در رابطه با موضوع پست خود را سرچ کرده و پیدا کنید و حتی میتوانید با یک جست و جوی ساده در گوگل تمام هشتگ های ترند و مربوط به بیزینس خود را بیابید. پس از پیدا کردن هشتگ های مناسب ممکن است تعداد زیادی هشتگ ترند داشته باشید که برای استفاده از آنها باید سعی کنید مربوط ترین آنها را به کار خود پیدا کرده و از آن استفاده کنید.

اگر هشتگ پست ها کپی باشند ضرری به پیج میرساند؟!

برخی از پیج ها وقتی از چند هشتگ برای یک پست خود استفاده میکنند و از آن نتیجه ی خوبی می‌گیرند آنها را کپی کرده و همیشه آنها را در پست های خود به کار می برند که این کار کاملا خلاف میل آنها عمل میکند چرا که استفاده از هشتگ های کپی برای طولانی مدت نتایج دلخواه را به شما نداده و باعث سوخت شدن آن هشتگ برای شما میشود.

روش و ترفند های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

هشتگ بن(ممنوع)چیست؟!

برخی از هشتگ ها به دلیل نقض قوانین اینستاگرام بُن هستند و نباید از آنها استفاده کرد چرا که پس از مدتی باعث اکشن بلاک شدن پیج شما میشود. هشتگ هایی که مربوط به محتواهای نامناسب هستند بُن شده و نباید از آنها استفاده شود و اگر فکر میکنید که این هشتگ ها باعث بیشتر دیده شدن شما میشوند کاملا در اشتباه هستید چرا که پست شما اصلا در آن هشتگ ها به اشتراک گذاشته نمیشود.

از هر هشتگی میتوانیم زیر پست خود استفاده کنیم؟!

برخی از هشتگ ها هستند که برای یک موضوع خاص به وجود آمده اند. به همین دلیل قبل از اینکه از معنی و مفهوم دقیق هشتگی مطمئن نشده اید هرگز از آن استفاده نکنید.

استفاده از هشتگ فقط مختص پست است؟!

خیلی از مخاطبان فکر میکنند که از هشتگ فقط باید در پست های خود استفاده کنند اما این یک ذهنیت غلط است و شما علاوه بر پست میتوانید از هشتگ در استوری پیج نیز استفاده کنید.

استفاده از هشتگ در bio(بایو)درست است؟!

متاسفانه خیلی از افراد هستند که در بایوگرافی پیج خود از هشتگ استفاده کرده اند که این کار کاملا به ضرر پیج شما تمام میشود چرا که وقتی یک مخاطب وارد پیج شما میشود قطعا در ابتدا بایو شما را میخواند و اگر در بایو از هشتگ استفاده کرده باشید به دلیل کنجکاوی روی آن زده و با دنیایی از پست ها در رابطه با کار شما روبه رو می‌شود و این باعث میشود کاملا شما را فراموش کرده و اینگونه یک مشتری را از دست می‌دهید. البته لازم به ذکر است که استفاده از هشتگ مختص خودتان در بایو ایرادی ندارد و میتواند باعث سریع تر پیدا کردن شما توسط مخاطبتان شود.

روش و ترفند های تاپ هشتگ شدن در اینستاگرام

چگونه هشتگ مختص خود را بسازیم؟!

اگر صاحب یک شرکت،بیزینس یا کسب و کار خاصی هستید میتوانید یک‌هشتگ مخصوص به خود بسازید به این صورت که علامت هشتگ‌ را وارد کرده و پس از آن برند شخصی خود را یادداشت میکنید.

راه های پیدا کردن هشتگ مناسب:

برای پیدا کردن هشتگ های مناسب باید تمام هشتگ های نزدیک به کسب و کار خود را یادداشت کنید و حتی اگر در مکان خاصی اقدام به ضبط پست کرده اید نام آن مکان را نیز در هشتگ میتوانید استفاده کنید. بررسی کردن هشتگ های استفاده شده توسط رقبا ،استفاده از قابلیت جست و جوی اینستاگرام ،  بررسی پست های موفق خود:یعنی تمام پست های خود را چک کرده و آن پستی که از طریق هشتگ بازدید بالایی گرفته را بررسی کنید و از هشتگ‌های آن الهام بگیرید.

مطلب پیشنهادی : رازهای ورود به اکسپلور اینستاگرام

اگر تمام نکات گفته شده به خوبی رعایت شوند باعث میشود پست شما جزء پست های برتر در هشتگ های تگ شده نشان داده شود و تاپ هشتگ شدن باعث میشود بازدید پست شما چند برابر قبل شود.

بازدیدها: ۱۳۵

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

میخای از اینستاگرام درآمد های میلیونی کسب کنی ؟ 

بزن رو تصویر زیر و کسب درآمد رو یاد بگیر !!!!!

 

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

آنالیز و تحلیل استوری اینستاگرام از جمله مواردی است که مدرسین زیادی در این باره …

آموزش حذف پیج فیک-ریپورت کردن پیج جعلی

آیا حذف عکس و فیلم شخصی از پیج دیگران امکان پذیر است ؟چطور پیج فیک …

آموزش ساخت اکانت در پیکس آرت-ایجاد حساب کاربری

آموزش ساخت اکانت در پیکس آرت-ایجاد حساب کاربری

یکی از قابلیت های نرم افزار حرفه ای پیکس آرت ساخت حساب کاربری است.شما میتوانید …

تولید محتوا پیج بلاگری اینستاگرام-ایده های ناب

تولید محتوا پیج بلاگری اینستاگرام-ایده های ناب

اگر شما هم پیج بلاگری دارید ولی تولید محتوای آن همیشه برایتان یک معضل بوده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی