آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید در مک بوک های اپل

رفع مشکل کار نکردن کیبورد در مک بوک های اپل

آیا صفحه کلید مک شما کار نمی کند یا وصل نمی شود؟ با نحوه عیب‌یابی و رفع مشکل کیبورد مک بوک با سیم یا بی‌سیم آشنا شوید تا دوباره بتوانید، از صفحه کلید مک خود استفاده کنید. اپل صفحه‌کلیدهای عالی می‌سازد: و آنها به خوبی کار می‌کنند و واقعاً زیبا به نظر می‌رسند و طوری طراحی شده‌اند که با مک شما کار کنند. اما هر چند وقت یک بار، یک اتفاق اشتباه می افتد. شاید صفحه کلید خود را وصل کرده اید و هیچ اتفاقی نمی افتد. شاید کامپیوتر شما سیگنال بلوتوث را از برد دریافت نکند. یا شاید با فشردن کلیدها کاری انجام ندهد. وقتی صفحه کلید اپل شما کار نمی کند، سوال شما این است که مشکل کار نکردن صفحه کلید مک را چگونه برطرف کنیم؟ ما در این مقاله از وبسایت اینستا جوکار قصد داریم ، روش های حل مشکل کار نکردن کیبورد در مک بوک های اپل را برای شما توضیح دهیم،تا انتهای آموزش با ما همراه باشید.

 

حل مشکل کار نکردن صفحه کلید مک

 

برای حل مشکل کار نکردن صفحه کلید مک ، ما با صفحه‌کلیدهای بی‌سیم شروع می‌کنیم، مانند صفحه‌کلیدهایی که با iMac، Mac mini، یا Mac Studio استفاده می‌کنید، زیرا در مقایسه با همتایان سیمی‌شان چند مشکل دیگر وجود دارد. مهم نیست چه اتفاقی در صفحه کلید شما می افتد، ابتدا این مراحل را امتحان کنید:

 

کار نکردن کیبورد بی سیم مک 

 

مطمئن شوید بلوتوث فعال و کار می کند

هنگام تلاش برای رفع مشکلات، واضح ترین راه حل ها را نادیده نگیرید. ابتدا به System Preferences > Bluetooth بروید و مطمئن شوید که بلوتوث را روشن کرده اید.

پانل System Preferences به شما اطلاع می‌دهد که آیا دستگاه‌هایتان متصل هستند.

اگر پانل تنظیمات برگزیده یا نوار منوی شما یک نماد بلوتوث را با یک خط دندانه دار از طریق آن نشان می دهد (تصویر زیر را ببینید)، به این معنی است که بلوتوث آفلاین است. مک خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید آیا این مشکل شما را حل می کند یا خیر. اگر نه، همه دستگاه‌های USB را از برق جدا کرده و دوباره راه‌اندازی کنید.

حل مشکل کار نکردن صفحه کلید بی سیم در مک

 

مطمئن شوید که صفحه کلید شما روشن است

اگر صفحه‌کلید بی‌سیم iMac شما متصل نیست، ابتدا باید بررسی کنید که آیا واقعاً روشن است:

در جدیدترین کیبوردهای جادویی، سوئیچ را روی لبه پشتی دستگاه بکشید تا رنگ سبز نمایان شود. برای کیبوردهای بی‌سیم قدیمی‌تر اپل، دکمه روشن/خاموش را در لبه سمت راست فشار دهید و باید چراغ سبز LED را در بالا ببینید. پس از روشن شدن دستگاه، به پانل تنظیمات برگزیده بلوتوث برگردید و ببینید آیا متصل است یا خیر. اگر صفحه کلید شما در حال جستجوی کامپیوتر شما است اما متصل نیست، روی صفحه کلید خود در لیست دستگاه ها Control کلیک کنید و Connect را انتخاب کنید .

سطح باتری صفحه کلید خود را بررسی کنید

اگر سطح باتری‌های صفحه‌کلید شما کم می‌شود، ممکن است مشکلاتی در عملکرد صفحه کلید مک خود داشته باشید، یا می‌تواند اتصال صفحه‌کلید مک شما را متوقف کند. به System Preferences > Bluetooth بروید و در آنجا می‌توانید یک نشانگر باتری کوچک را در زیر صفحه‌کلید فهرست‌شده و متصل ببینید و سطح باتری را برسی کنید.

حل مشکل کار نکردن صفحه کلید مک

همچنین می توانید با کلیک بر روی نماد بلوتوث در نوار منو و نگه داشتن ماوس روی دستگاه مورد نظر خود، سطح باتری هر یک از دستگاه های متصل خود را مشاهده کنید. اگر باتری کم است، باید آن را تعویض یا شارژ کنید.

مطمئن شوید که کلیدهای ماوس و کلیدهای آهسته خاموش هستند

برخی از ویژگی‌های دسترسی macOS می‌توانند در عملکرد عادی صفحه‌کلید اختلال ایجاد کنند. برای بررسی این موضوع، به System Preferences > Accessibility بروید و Pointer Control > Mouse & Trackpad را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.در اینجا، مطمئن شوید که گزینه Enable Mouse Keys در تب Alternative Control Methods خاموش باشد.

کار نکردن کیبورد بی سیم مک 

در مرحله بعد روی صفحه کلید در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید، تب Hardware را انتخاب کنید و مطمئن شوید که تیک Enable Slow Keys را نیز برداشته اید.

رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید در مک بوک های اپل

صفحه کلید خود را با رایانه خود دوباره وصل کنید

اگر صفحه‌کلید بی‌سیم اپل هنوز کار نمی‌کند یا وصل نمی‌شود، می‌توانید سعی کنید آن را حذف کرده و دوباره با مک خود جفت کنید. در پانل تنظیمات پیشرفته بلوتوث، مطمئن شوید که بلوتوث فعال است. ماوس را روی صفحه کلید خود در لیست دستگاه ها قرار دهید و روی X در سمت راست ورودی کلیک کنید.

روش های حل مشکل کار نکردن کیبورد در مک بوک های اپل

هشداری ظاهر می‌شود که به شما می‌گوید ممکن است دفعه بعد که از دستگاه خود استفاده می‌کنید، نیاز به جفت‌سازی مجدد داشته باشید. روی Remove کلیک کنید. حالا صفحه کلید خود را خاموش کنید و دوباره آن را روشن کنید. چراغ نشانگر باید شروع به چشمک زدن کند. گزینه های Keyboard را در System Preferences باز کنید و روی Set up Bluetooth keyboard کلیک کنید. دستورالعمل ها را برای جفت کردن صفحه کلید خود دنبال کنید.

مشکل کار نکردن صفحه کلید مک را چگونه برطرف کنیم؟

 

کار نکردن کیبورد سیم دار USB مک 

 

اگر صفحه کلید Mac mini یا iMac شما کار نمی کند و از طریق USB وصل شده است، مراحل زیر را برای تشخیص و حل مشکل کار نکردن کیبورد سیم دار مک انجام دهید:

یک پورت USB متفاوت را امتحان کنید

صفحه کلید خود را از درگاه USB فعلی جدا کرده و یکی دیگر را امتحان کنید. اگر کار کرد، می توانید دوباره آن را در پورت اصلی امتحان کنید. اگر فقط در یک پورت USB کار می کند، ممکن است لازم باشد درگاه های USB رایانه خود را تعمیر کنید.

system Report را بررسی کنید

از منوی اپل (که در سمت چپ بالای صفحه قرار دارد)، روی About This Mac کلیک کنید. سپس روی دکمه System Report کلیک کنید. پس از باز شدن پنجره System Report، روی USB در قسمت Hardware نوار کناری سمت چپ کلیک کنید. از اینجا، می توانید آنچه را که رایانه شما از درگاه های USB تشخیص می دهد، مشاهده کنید.

کار نکردن کیبورد سیم دار USB مک 

اگر رایانه‌تان صفحه‌کلید را شناسایی کرده باشد، صفحه‌کلید اپل را در زیر یکی از پورت‌های USB فهرست می‌بینید. اگر در لیست نیست، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و SMC و PRAM را بازنشانی کنید. شما فقط باید این کار را در مک اینتل انجام دهید.نیازی به ریست کردن SMC و PRAM در مک های Apple Silicon ندارید.

بلوتوث را خاموش کنید

به System Preferences > Bluetooth بروید و مطمئن شوید که بلوتوث خاموش است. اگر این مشکل کار نکردن کیبورد مک شما را حل کرد، ممکن است رایانه شما یک صفحه کلید بلوتوث را تشخیص دهد و آن را بر صفحه کلید USB شما اولویت دهد. اگر می‌خواهید بلوتوث را روشن نگه دارید، می‌توانید با کلیک بر روی X در سمت راست ورودی در تنظیمات برگزیده سیستم > فهرست دستگاه بلوتوث، صفحه‌کلید را از لیست حذف کنید.

صفحه کلید خود را از طریق سیم رابط یا هاب USB وصل کنید

صفحه‌کلیدهای USB اپل دارای یک سیم رابط USB هستند که دسترسی کابل USB موجود را افزایش می‌دهد. سعی کنید صفحه کلید خود را به یک سر این سیم وصل کنید و سر دیگر آن را به رایانه خود متصل کنید. اگر سیم رابط USB ندارید، می توانید از هاب USB نیز استفاده کنید.

اگر راه‌حل‌های بالا را امتحان کردید و هیچ‌کدام از آنها جواب نداد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که به یک تعمیرکار در نزدیکی محل زندگی خود مراجعه کنید و از او کمک بخواهید. سخت افزار اپل بسیار قابل اعتماد است، اما کاملاً بی خطا نیست. همیشه باید مراقب علائم اولیه مشکلی در مک خود باشید تا بتوانید قبل از اینکه خیلی دیر شود آن را برطرف کنید.makeuseof

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

آموزش نحوه ایجاد جدول در اکسل

آیا می خواهید یک جدول در اکسل ایجاد کنید تا تمام داده های خود را …

نحوه حذف یا افزودن برنامه به منوی استارت ویندوز 10

نحوه حذف یا افزودن برنامه به منوی استارت ویندوز ۱۰

نمی توان انکار کرد که منوی استارت ویندوز یک ویژگی ضروری در زندگی روزمره یک …

نحوه استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز 11

نحوه استفاده از اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۱

مایکروسافت رسما اینترنت اکسپلورر را از بین برد، اما چند ترفند وجود دارد که می …

نحوه نمایش هارد دیسک روی دسکتاپ مک

نحوه نمایش هارد دیسک روی دسکتاپ مک

اگر نیاز به دسترسی سریع به فایل های موجود در هارد دیسک مک خود دارید، …

نحوه غیرفعال کردن یا حذف OneDrive در ویندوز 11

نحوه غیرفعال کردن یا حذف OneDrive در ویندوز ۱۱

در نسخه های جدیدتر ویندوز، مایکروسافت OneDrive را به “تجربه خارج از جعبه” خود اضافه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی