آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

اعلام برنامه‌های ویژه صداوسیمای خلیج فارس در ماه محرم

اعلام برنامه‌های ویژه صداوسیمای خلیج فارس در ماه محرم

اعلام برنامه‌های ویژه صداوسیمای خلیج فارس در ماه محرم

شبکه استانی صداوسیمای خلیج فارس در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان ویژه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی تدارک دیده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس گفت: در این ایام ویژه برنامه ۱۳ قسمتی «همنوا با نینوا» از سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی مرتضی کیوانی زاده از ساعت ۲۱ به مدت ۶۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و حال و هوای این ماه عزیز را به مخاطبان خود با استفاده از تصاویر و آیتم‌های متنوع بازگو می‌کند.

مهران جلائی گفت: پخش عزاداری‌های ویژه ماه محرم دیگر برنامه سیمای خلیج فارس است که مراسم‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان در سطح شهرستان‌های استان هرمزگان شامل: مراسم پنجم محرم در میناب، عزادرای هفتم محرم در رودان- علم گردانی و سینه زنی – مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در حاجی آباد و بندرعباس و همچنین مراسم شام غریبان در حاجی آباد و امام زاده سید مظفر بندرعباس به تهیه کنندگی اسحاق آزادبخش تهیه و پخش می‌شود.

او گفت: ویژه برنامه «عشق و عطش» نیز از صدای خلیج فارس در ۱۲ قسمت ۷۵ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی مشترک منیژه فدایی، امید تنی و سید جلیل هاشمی شامل بخش‌های نوحه سرایی، مباحث کارشناسی و … پخش می‌شود.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس گفت: ویژه برنامه «شب‌های محرم» در قالب ۱۴ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی سید جلیل هاشمی و ویژه برنامه «نغمه‌های عاشورایی» که به نغمات مذهبی نواحی مختلف کشور بویژه استان هرمزگان می‌پردازد در ۲۰ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی نعیمه حمزوی در ماه محرم از رادیو خلیج فارس تقدیم مخاطبان می‌شود.

مهران جلائی گفت: «علمدار» دیگر ویژه برنامه ایام محرم است که به تهیه کنندگی مریم صابری در یک قسمت ۱۲۰ دقیقه‌ای در روز تاسوعا از رادیو خلیج فارس پخش می‌شود.

او گفت: «نماز عشق» نیز ویژه برنامه رادیو خلیج فارس در روز عاشورای حسینی است که به تهیه کنندگی مریم صابری در قالب یک قسمت ۱۲۰ دقیقه‌ای به پوشش نماز ظهر عاشورا در هرمزگان می‌پردازد.

به گفته مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس، «آفتاب حسن» نیز برنامه گفتگو محور رادیو خلیج فارس ویژه ماه محرم است که به گفتگو درباره ویژگی‌های اخلاقی سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان و فرهنگ عاشورایی استان هرمزگان می‌پردازد که در ۱۲ قسمت ۳۰ دقیقه‌ای توسط فائقه علایی نیا تهیه و تولید می‌شود.

مهران جلائی درباره برنامه‌های معاونت خبر مرکز خلیج فارس در ایام محرم هم گفت: این معاونت هم در دهه اول محرم به پوشش خبری مراسم‌های عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) در شهر‌ها و روستاها، تهیه گزارش از آداب و سنن عزاداری محرم در مناطق مختلف استان و نیز تهیه گزارش با رویکرد احیاء امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) می‌پردازد.

او گفت: تولید چند کلیپ در مورد یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا، بازتولید مکملی‌های حوزه سیما، تولید کلیپ در مورد حسینیه‌ها و اماکن مهم استان که عزاداری‌های خاص انجام می‌دهند، ایجاد صفحه ویژه محرم در سایت صداوسیمای مرکز خلیج فارس، تولید ویدئوی مربوط به مراسم عزاداری از روی شناور و نقاط مرزی و باز توزیع محتوا‌های تولید شده در مراکز استان‌های صداوسیما در دستور معاونت فضای مجازی خلیج فارس قرار دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان 

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

شمار بستری کرونایی ها در جنوب غرب خوزستان کاهش یافت

شمار بستری کرونایی ها در جنوب غرب خوزستان کاهش یافت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: همزمان با روند کاهشی بستری‌های کرونایی در جنوب غرب …

تمدید ثبت نام در سامانه سماح

تمدید ثبت نام در سامانه سماح

تمدید ثبت نام در سامانه سماح   مدیر کل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت …

شناسایی ۳۳۷۹ بیمار جدید کرونایی/ ۵۴ بیمار فوت کردند

شناسایی ۳۳۷۹ بیمار جدید کرونایی/ ۵۴ بیمار فوت کردند

شناسایی ۳۳۷۹ بیمار جدید کرونایی/ ۵۴ بیمار فوت کردند در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ …

اولین کامیون سوخت پس از آتش بس وارد غزه شد

اولین کامیون سوخت پس از آتش بس وارد غزه شد

اولین کامیون سوخت پس از آتش بس وارد غزه شد  پس از اجرایی شدن توافق …

کرونا بلای جان ۴ البرزی شد

کرونا بلای جان ۴ البرزی شد

کرونا بلای جان ۴ البرزی شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی ۲۴ ساعت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی