آموزش ادیت با موبایل حرفه ای

ابعاد و سایز استاندارد پست،استوری و ریلز اینستاگرام

ابعاد و سایز استاندارد پست،استوری و ریلز اینستاگرام

اگر شما هم به دنبال ابعاد و سایز های استاندارد پست ، استوری و ریلز در اینستاگرام هستید و می‌خواهید عکس‌ها و ویدیوهایتان در اینستاگرام به بهترین شکل و در ابعاد قانونی اینستاگرام ظاهر شوند، در این مقاله از سایت اینستا جوکار قصد داریم سایز استاندارد پست، استوری و ریلز در اینستاگرام را برای شما توضیح دهیم.

 

ابعاد استاندارد پست و استوری

 

اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم کاملا بصری میزبان میلیون ها کسب و کار موفق، اینفلوئنسرها و حساب های شخصی است. از آنجایی که اینستاگرام یکی از شلوغ ترین شبکه های اجتماعی است، رقابت برای بهترین بودن در اینستاگرام نیز زیاد است. ابعاد تصاویر در اینستاگرام یکی از فاکتورهای مهم برای در نظر گرفتن ظاهر هر پست در اینستاگرام است . حال سوال این است که ابعاد مناسب پست اینستاگرام چقدر باید باشد؟

 

اندازه ایده آل برای پست های اینستاگرام

 

رایج ترین مکان برای آپلود تصاویر در فید اینستاگرام شما است. برخلاف استوری، پست‌های فید اینستاگرام شما حذف نمی‌شوند مگر اینکه پست‌های اینستاگرام خود را مخفی کنید یا آنها را حذف کنید.

اما ابعاد پست های اینستا چقدر باید باشد؟

 

ابعاد استاندارد پست

 

ابعاد استاندارد پست

هنگام آپلود تصاویر در اینستاگرام باید به وضوح و ابعاد مناسب آن ها توجه کنید. اندازه استاندارد پست تصویری در اینستاگرام باید ۱:۱ باشد. تا عکس‌ها و پست شما کاملاً متناسب با فید خانگی اینستاگرام برای کاربران باشد. این ساده‌ترین نسبت تصویر است و می‌توانید تصاویری با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل آپلود کنید.که با برنامه های ادیت با موبایل میتوانید هنگام طراحی پست این ابعاد را در نظر بگیرید.اگر اندازه و ابعاد تصویر شما که پست میکنید ، غیر استاندارد باشد،اینستاگرام عکس شما را بعد از ارسال به ۱:۱ برش می دهد،که این ممکن است بخشی از محتوای شما را نشان ندهد و باعث به هم ریخت ظاهر پست شما شود، پس حتما قبل از ارسال پست، تصویر خود را در ابعاد مناسب پست اینستاگرام طراحی کنید.

اینستاگرام همچنین برای کاربرانی که مایل به آپلود تصاویر پرتره و منظره دقیق هستند، کمی انعطاف پذیری ارائه می دهد. شما می توانید تصاویر را با نسبت تصویر ۴:۵ تنظیم کنید و اندازه ایده آل آن ۱۰۸۰ x 1350 پیکسل است. اگر عکسی با این نسبت تصویر آپلود می کنید، اینستاگرام به شما اجازه می دهد آن را روی ۱:۱ تنظیم کنید یا آن را همانطور که هست آپلود کنید. یک عکس با ابعادی غیر از این به طور خودکار به نسبت تصویر ۴:۵ برش داده می شود. شما می توانید انتخاب کنید که کدام قسمت از تصویر را نگه دارید و کدام قسمت را برش دهید. اگر می‌خواهید محتوای بیشتری یا تصویر پرتره نمایش دهید، نسبت تصویر ۴:۵ بهتر از ۱:۱ است.

برای تنظیم ابعاد تصویر هنگام پست گذاری ، با فشار دادن دو انگشت روی صفحه، عکس‌های خود را بزرگ‌نمایی و کوچک‌نمایی کنید. همچنین می‌توانید تصویر را به سمت بالا یا کنار ببرید تا آن را به روشی خاص برش دهید.

 

ابعاد پست های اسلایدی اینستاگرام 

 

ابعاد پست های اسلایدی اینستاگرام 

همچنین می توانید چندین عکس را در پست های اینستاگرام (حداکثر ۱۰) در فید خود آپلود کنید و یک پست اسلایدی ایجاد کنید. هنگام انتخاب چندین عکس برای گذاشتن پست ، اینستاگرام نسبت تمام تصویر های انتخاب شده را به  ۱:۱ تغییر میدهد. برای تغییر سایز پست اینستاگرام برای پست های اسلایدی می‌توانید از یک برنامه ویرایش تصویر برای تنظیم ابعاد عکس‌های خود قبل از آپلود محتوا استفاده کنید. می توانید عکس را به ابعاد مناسب پست اینستاگرام برش دهید. اگر عکس شما کلا قابلیت تغییر سایز ندارد میتوانید. عکس خود را با برنامه های ادیت عکس در یک قاب با ابعاد مناسب قرار دهید.

 

ابعاد پست ویدیویی اینستاگرام 

 

ابعاد پست ویدیویی اینستاگرام 

اگر قصد دارید یک پست ویدیویی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید و به دنبال ابعاد و سایز مناسب پست ویدیویی در اینستاگرام هستید، میتوانید پست ویدیویی خود را با ابعاد۱.۹۱:۱ یا ۹:۱۶ منتشر کنید. اما این مورد هم مهم است که شما ویدیو را با جهت عمودی یا افقی ضبط کرده اید. در هر صورت برای اکثر کاربران، نسبت ۴:۵ با اندازه پست ۱۰۸۰ در ۱۳۵۰ پیکسل بهترین ابعاد پست ویدیویی در اینستاگرام را دارد. به سادگی روی دو فلش مورب روی صفحه خود کلیک کنید و پست ویدیویی خود را در اندازه واقعی آن ویدیو انتشار دهید.در حالی که امکان تغییر نسبت ابعاد ویدیوها از طریق برش خودکار وجود دارد، شما میتوانید،قبل از آپلود ویدیو با کمک یک برنامه ویرایش ویدیو ، فیلم های خود را به ابعاد استاندارد اینستاگرام برش داده و بعد در اینستاگرام منتشر کنید. اما به این نکته هم توجه کنید برای حفظ کیفیت ویدیو ها ، طبق پیشنهاد اینستاگرام، ویدیو باید حداقل ۷۲۰ پیکسل با نرخ فریم ۳۰ فریم در ثانیه یا بیشتر باشد.

 

اندازه مناسب برای استوری اینستاگرام

 

اندازه مناسب برای استوری اینستاگرام

اگر دوست دارید مردم را در مورد فعالیت های روزانه خود در جریان بگذارید، ویژگی استوری اینستاگرام برای شما کار آمد است. همچنین می‌توانید استوری‌های اینستاگرام را جذاب‌تر کنید تا دنبال‌کنندگان خود را به محتوا و پیج خود علاقه‌مند کنید. ابعاد استاندارد برای آپلود استوری در اینستاگرام ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل یا نسبت تصویر ۹:۱۶ است. اگر عکس شما اندازه استاندارد برای استوری نداشته باشد ، اینستاگرام به طور خودکار یک پس‌زمینه ساده با تم رنگی برای پوشاندن فضای اضافه می‌کند. می توانید برای تنظیم تصویر روی صفحه نمایش را نیشگون بگیرید و بکشید، اما ممکن است سوژه را از کادر خارج کند.

 

سایز استاندارد لایو اینستاگرام

 

سایز استاندارد لایو اینستاگرام

شما می توانید بدون محدودیت زمانی در اپلیکیشن اینستاگرام به صورت زنده و با فالوورهای خود در ارتباط باشید. یک لایو اینستاگرام به شما امکان می‌دهد صفحه نمایش را با دیگران به اشتراک بگذارید و فالوورها را تشویق کنید نظرات و واکنش‌های خود را بنویسند. از آنجایی که از دوربین درون برنامه ای اینستاگرام استفاده می کنید، ابعاد جلسه زنده شما شبیه به استوری و ریلز است. ویدئو با وضوح ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل و نسبت تصویر ۹:۱۶ ضبط و ذخیره می شود. Instagram Live جهت پرتره دارد. می‌توانید گوشی را برای جهت‌گیری افقی کج کنید، اما این ممکن است برای مخاطب ناخوشایند باشد. ویدیوی زنده نیز با همین ابعاد ۹:۱۶ ذخیره می شود.

 

ابعاد استاندارد ریلز

 

ابعاد استاندارد ریلز

ریلز ها شامل ویدیوهای حداکثر ۹۰ ثانیه هستند و در قسمت ریلز و همچنین فید عمومی شما نشان داده می شوند. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا به دلیل این ویژگی به تعامل بالایی رسیده اند. ریلز اینستاگرام دارای نسبت تصویر پیشنهادی ۹:۱۶ با اندازه فایل ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل هستند. ریلز هم دقیقا مانند استوری های اینستاگرام است،و دارای ابعاد مشترک هستند.

اینستاگرام یک اپلیکیشن محبوب است که افراد را به اشتراک گذاری محتوای بصری تشویق می کند. ما ابعاد مناسب برای آپلود تصاویر و ویدیوها در اینستاگرام را برای شما توضیح دادیم. ابعادی که برای آپلود پست در اینستاگرام نیاز دارید با آنچه باید در استوری آپلود کنید کاملا متفاوت است. بیشتر تصاویر اینستاگرام در جهت عمودی هستند اما با کمی ویرایش قابل تنظیم هستند.

Source/makeuseof

بازدیدها: ۲۳۹

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

میخای از اینستاگرام درآمد های میلیونی کسب کنی ؟ 

بزن رو تصویر زیر و کسب درآمد رو یاد بگیر !!!!!

 

درباره‌ی حسین موسوی

همچنین ببینید

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

دانلود و ذخیره ریلز های اینستاگرام بدون برنامه و سایت

شما برای اینکه بتوانید ویدیو های ریلز اینستاگرام را دانلود و در گالری گوشی اندروید …

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

آنالیز و تحلیل کردن استوری اینستاگرام-اطلاعات آماری

آنالیز و تحلیل استوری اینستاگرام از جمله مواردی است که مدرسین زیادی در این باره …

آموزش حذف پیج فیک-ریپورت کردن پیج جعلی

آیا حذف عکس و فیلم شخصی از پیج دیگران امکان پذیر است ؟چطور پیج فیک …

تولید محتوا پیج بلاگری اینستاگرام-ایده های ناب

تولید محتوا پیج بلاگری اینستاگرام-ایده های ناب

اگر شما هم پیج بلاگری دارید ولی تولید محتوای آن همیشه برایتان یک معضل بوده …

مشکل سوم

۵ روش برای رفع مشکل پوشش خبری بازخوانی نمیشود

رفع مشکل رفرش نشدن اینستاگرام چرا صفحه اینستاگرام سفید میشود؟ رفع مشکل نمایان نشدن پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی